Nowsze spojrzenie na patofizjologiczne mechanizmy migotania przedsionków i rozwój innych technologii ablacji tkanek (np. Ablacja prądem o częstotliwości radiowej i krioablacja) zachęcają do częstych prób ablacji migotania przedsionków podczas operacji serca. Niemal wszystkie obecne podejścia do ablacji podczas operacji obejmują izolację płucno-żylną, która jest najprostszym, najszybciej ukończonym zestawem zmian ablacyjnych; obejmuje tworzenie obwodowych zmian ablacyjnych wokół żył płucnych. W przeciwieństwie do zestawu biathrial labirynt set, który jest wykonywany ze współczesnymi urządzeniami ablacyjnymi, wymaga prawej i lewej atriotomii, dłuższego czasu trwania krążenia pozaustrojowego i tworzenia zmian ablacyjnych wsierdzia rozciągających się do pierścieni mitralnych i trójdzielnych. Aktualne American Heart Association (AHA) – American College of Cardiology (ACC) wytyczne Hearts Rhythm Society (HRS) stwierdzają, że uzasadnione jest wykonanie ablacji migotania przedsionków u wybranych pacjentów poddawanych innym rodzajom operacji kardiochirurgicznej, ale przyznają, że istnieją ograniczone dane na temat które opierają to zalecenie (dowody poziomu C) .3 Co więcej, chociaż izolacja żył płucnych jest stosowana częściej niż procedura labatriatalna, dane dotyczące porównawczej skuteczności tych dwóch procedur są również ograniczone. Niepewność dotycząca zarówno korzyści chirurgicznej ablacji, jak i wyboru zestawów uszkodzeń doprowadziła do dużego zróżnicowania praktyki wśród chirurgów.4 W tym randomizowanym badaniu z udziałem pacjentów z przetrwałym lub długotrwałym uporczywym migotaniem przedsionków, którzy przechodzili operację zastawki mitralnej, szukaliśmy w celu określenia wpływu chirurgicznej ablacji na nawrót migotania przedsionków w pierwszym roku po zabiegu chirurgicznym i zbadania wpływu dwóch różnych procedur ablacji (izolacja płucno-żylna lub labat biustrialna) na migrenę przedsionkową w tym samym okresie.
Metody
Projekt testowy i nadzór
Ta próba została przeprowadzona w 20 ośrodkach w Cardiothoracic Surgical Trials Network (CTSN); projekt badania został opublikowany poprzednio.5 Badanie zostało przeprowadzone w ramach zwolnienia z urządzenia badawczego, ponieważ tylko urządzenia wykorzystujące krioablację zostały zatwierdzone do leczenia migotania przedsionków w momencie rozpoczęcia badania; inne źródła energii (np. częstotliwość radiowa) nie zostały zatwierdzone w tym czasie. Badanie zostało zaprojektowane w celu oceny ablacji jako podejścia terapeutycznego, a nie w celu zatwierdzenia zatwierdzenia Food and Drug Administration dla każdego indywidualnego urządzenia.
Badacze CTSN zaprojektowali protokół próbny, który został zatwierdzony przez instytucjonalną komisję odwoławczą w każdym centrum uczestniczącym. Badacze również zebrali i przeanalizowali dane oraz napisali manuskrypt. Centrum koordynacyjne, niezależny komitet orzekający oraz rada monitorująca dane i bezpieczeństwo wyznaczone przez National Institutes of Health nadzorowały postępy próbne. W tej próbie nie było wsparcia ze strony podmiotu komercyjnego. Badacze zapewniają rękojmię za dokładność i kompletność danych oraz za wierność tego raportu w protokole próbnym, który jest dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Pacjenci i interwencje
W badaniu tym uczestniczyli dorośli pacjenci z przetrwałym lub długotrwałym uporczywym migotaniem przedsionków, którzy również mieli chorobę zastawki mitralnej wymagającą interwencji chirurgicznej
[więcej w: meble pracowniczne, Upadłość transgraniczna, nutraceutyki ]

Chirurgiczna ablacja migotania przedsionków podczas operacji zastawki mitralnej

Wśród pacjentów poddanych operacji zastawki mitralnej od 30 do 50% z migotaniem przedsionków wiąże się ze zmniejszonym przeżyciem i zwiększonym ryzykiem udaru mózgu. Chirurgiczna ablacja migotania przedsionków została powszechnie przyjęta, ale dowody dotyczące jej bezpieczeństwa i skuteczności są ograniczone. Metody
Losowo przydzielono 260 pacjentów z przetrwałym lub długotrwałym uporczywym migotaniem przedsionków, którzy wymagali operacji zastawki mitralnej w celu poddania się ablacji chirurgicznej (grupa ablacyjna) lub bez ablacji (grupa kontrolna) podczas operacji zastawki mitralnej. Pacjenci z grupy ablacyjnej przeszli dalszą randomizację do izolacji płucno-żylnej lub biatrialnego labiryntu. Wszyscy pacjenci przeszli zamknięcie lewego przedsionka. Pierwszorzędowym punktem końcowym było uwolnienie od migotania przedsionków w okresie 6 miesięcy i 12 miesięcy (według oceny za pomocą 3-dniowego monitorowania metodą Holtera).
Wyniki
Więcej pacjentów w grupie ablacyjnej niż w grupie kontrolnej było wolnych od migotania przedsionków w okresie 6 i 12 miesięcy (63,2% w porównaniu z 29,4%, P <0,001). (więcej…)

Chirurgiczna ablacja migotania przedsionków podczas operacji zastawki mitralnej..

Zgodnie z wytycznymi HRS z 2012 r. Obowiązującymi w czasie badania, 6 przetrwałych migotania przedsionków definiowano jako niezatwierdzające migotanie przedsionków trwające dłużej niż 7 dni lub krócej niż 7 dni, jeśli wymagana była kardiowersja. Definicja została zmieniona zgodnie z wytycznymi AHA-ACC-HRS w 2014 r. I ograniczała się jedynie do ciągłego migotania przedsionków przez ponad 7 dni.3 Długotrwałe przetrwałe migotanie przedsionków zostało zdefiniowane jako ciągłe migotanie przedsionków przez ponad 12 miesięcy.6 Szczegółowe kryteria kwalifikowalności zostały zgłoszone5 i zostały opisane w Dodatku uzupełniającym, dostępnym pod adresem. Wszyscy uczestniczący pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę. Kwalifikujący się pacjenci zostali losowo przydzieleni, w stosunku 1: 1, do poddania się chirurgicznej ablacji lub bez ablacji (grupa kontrolna) podczas operacji zastawki mitralnej po wywołaniu znieczulenia. Pacjenci z grupy ablacyjnej przeszli dalszą randomizację do jednego z dwóch zestawów uszkodzeń: izolacja płucno-żylna lub labat biatrialny. (więcej…)