Efekty nerek i siatkówki Enalaprilu i losartanu w cukrzycy typu 1 ad

RASS opierało się na koncepcji, że spowolnienie zmian strukturalnych odpowiedzialnych za dysfunkcję nerek u cukrzyków2 opóźniłoby lub zapobiegło klinicznej nefropatii cukrzycowej. Niedawno badania kliniczne dotyczące retinopatii cukrzycowej retinopatii (DIRECT, ClinicalTrials.gov, NCT00252733, NCT00252720 i NCT00252694) wykazały, że blokada receptora angiotensyny zmniejsza częstość rozwoju retinopatii u pacjentów z normotensją z cukrzycą typu i normoalbuminurią, którzy nie mieli retinopatii cukrzycowej12, ale nie u pacjentów z łagodną i umiarkowaną retinopatią cukrzycową. Nasze badanie zostało zaprojektowane w celu oceny wpływu blokady układu renina-angiotensyna za pomocą inhibitora konwertazy angiotensyny (ACE) lub blokera receptora angiotensyny (ARB) zarówno na cechy morfologiczne nerek, jak i siatkówki u pacjentów z prawidłowym ciśnieniem z cukrzycą typu i normoalbuminuria.13
Metody
Autorzy zaprojektowali badanie, napisali i podjęli decyzję o przesłaniu manuskryptu do publikacji oraz zapewnili kompletność, dokładność i integralność analiz danych i danych. Dane zebrane w trzech ośrodkach badawczych zostały przekazane do centrum danych na Uniwersytecie McGill, gdzie wszystkie analizy zostały wykonane pod nadzorem autora. Nie było żadnych porozumień o poufności między autorami lub ich instytucjami a sponsorami (Merck [Stany Zjednoczone] i Merck Frosst [Kanada]), którzy udzielili częściowego wsparcia dla tego badania i przekazali badane leki, ani też ci sponsorzy nie mieli żadnej projekt badania, gromadzenie danych, analiza danych lub przygotowanie manuskryptu. Badanie zostało zatwierdzone przez odpowiednie komisje przeglądowe instytucji, a od każdego uczestnika uzyskano pisemną zgodę. Badanie było nadzorowane przez Radę Monitorowania danych i bezpieczeństwa w National Institutes of Health.
Projekt badania
Badanie RASS13 było pięcioletnim, wieloośrodkowym, randomizowanym, prowadzonym metodą podwójnie ślepej próby, z kontrolą placebo, prowadzonym przez badaczy, porównującym działanie inhibitora ACE enalaprylu (Vasotec, Merck) i losartanu ARB (Cozaar, Merck) z działaniami placebo we wczesnej fazie zmiany strukturalne z nefropatii cukrzycowej w cukrzycy typu 1. Wstępnym punktem końcowym badania była zmiana we frakcji objętości kłębuszkowej zajmowanej przez mezangium (mezangialna objętość frakcji) .2,14 Wtórne punkty końcowe nerki obejmowały zmiany innych zmiennych kłębuszkowych, naczyniowych, rurkowych i śródmiąższowych oraz zmiany w albuminie. szybkość wydalania i GFR. Krótko po rozpoczęciu RASS, dodaliśmy badanie z punktem a priori progresji retinopatii cukrzycowej o dwóch lub więcej krokach.13 Pacjenci zostali losowo przydzieleni do jednej z trzech grup za pomocą wygenerowanych komputerowo bloków sześcioramiennych i warstwowych zgodnie z na centrum i płeć: otrzymujący enalapril, 10 mg na dobę; losartan, 50 mg na dobę; lub codziennie placebo. Podczas badania dawki podwojono z powodu nowych danych wskazujących na większe zmniejszenie białkomoczu przy wyższych dawkach15. Pacjenci otrzymywali podwójną dawkę badanych leków średnio przez 2,9 . 0,9 lat.
Badaj pacjentów
Kryterium wykluczenia było nadciśnienie (ciśnienie krwi przekraczające 135/85 mm Hg lub przyjmowanie leków przeciwnadciśnieniowych), wskaźnik wydalania albuminy powyżej 20 .g na minutę, ciąża, brak przyjmowania co najmniej 85% tabletek placebo podczas 2-tygodniowego napadu okres GFR i mniej niż 90 ml na minutę na 1,73 m2 powierzchni ciała (<80 ml na minutę, jeśli pacjent miał dietę ściśle wegańską) .16 Pacjenci, u których zdjęcia fundus zostały wykonane na początku badania (w ciągu roku po randomizacji) i którzy nie mieli proliferacyjnej retinopatii cukrzycowej byli objęci badaniami retinopatii cukrzycowej.
Rysunek 1
[przypisy: olejek arganowy, long 4 lashes rzęsy, frezy do paznokci ]

Powiązane tematy z artykułem: frezy do paznokci long 4 lashes rzęsy olejek arganowy