Pneumonia nabyta przez społeczność, wymagająca hospitalizacji wśród dorosłych osób w USA..

W przypadku pacjentów z produktywnym kaszlem uzyskano plwocinę. W badaniu analizowano płyn opłucnowy, aspiracje do tchawicy i próbki płukania oskrzelowo-pęcherzykowego, które uzyskano do celów opieki klinicznej. Uwzględniono jedynie próbki pobrane w ciągu 72 godzin przed lub po przyjęciu, z wyjątkiem płynu opłucnowego, który został uwzględniony, jeśli został uzyskany w ciągu 7 dni po przyjęciu. Pacjenci zostali poproszeni o powrót od 3 do 10 tygodni po przyjęciu do pobrania surowicy w fazie rekonwalescencji. Potwierdzenie radiograficzne
Początkowa rejestracja opierała się na interpretacji klinicznej zdjęć RTG klatki piersiowej uzyskanych przy przyjęciu. Włączenie do końcowych analiz badań wymagało niezależnego potwierdzenia przez radiologa klatki piersiowej posiadającego certyfikat, który dokonał przeglądu wszystkich radiogramów klatki piersiowej i tomograficznych tomografii komputerowej uzyskanych w ciągu 48 godzin przed lub po przyjęciu; ci radiologowie, którzy są współautorami badania, nie byli świadomi danych klinicznych. Radiograficzne objawy zapalenia płuc określono jako obecność konsolidacji (gęsta lub puszysta nieprzezroczystość z powietrznymi bronchogramami lub bez nich), inne nacieki (liniowe i niejednolite gęstości pęcherzykowe lub śródmiąższowe) lub wysięk opłucnowy.
Sterownica
Od listopada 2011 r. Do 30 czerwca 2012 r. Tygodniowo pobierana była próbka bezobjawowych dorosłych z rejonu badań w Nashville, którzy zgłaszali się do szpitala medycyny ogólnej w Vanderbilt University Medical Center. Wyciąg z jamy nosowej i gardła uzyskano w celu oceny częstości występowania patogenów oddechowych u bezobjawowych dorosłych. Kryteria wykluczenia były takie same jak w przypadku osób dorosłych z zapaleniem płuc, z wyjątkiem tego, że kontrole były również wykluczone, jeśli wystąpiły objawy gorączki lub układu oddechowego w ciągu 14 dni przed lub po przyjęciu (na podstawie informacji uzyskanych podczas rozmowy telefonicznej) lub zostały poddane atenuacji na żywo. szczepienie przeciwko grypie w ciągu 7 dni przed rejestracją.
Testowane laboratoryjnie
Przeprowadzono hodowlę bakteryjną, z wykorzystaniem standardowych technik, na próbkach krwi, płynie opłucnowym, próbkach plwociny o wysokiej jakości i aspiratach dotchawiczych oraz ilościowo oznaczonych próbkach z płukania oskrzelowo-pęcherzykowego.17,18 Reakcja łańcuchowa polimerazy w czasie rzeczywistym (PCR) test na legionellę przeprowadzono na plwocinie, niezależnie od jakości próbki.1920 testów PCR ukierunkowanych na Enterobacteriaceae, Haemophilus influenzae, Pseudomonas, Staphylococcus aureus, Streptococcus anginosus, S. mitis, S. pneumoniae i S. pyogenes przeprowadzono również na płyn opłucnowy.21-23 Przeprowadzono badania antygenów w moczu w celu wykrycia Legionella pneumophila i S. pneumoniae (BinaxNOW, Alere) .20,24
Przeprowadzono test PCR na wymazach z jamy nosowo-gardłowej i jamy ustnej gardła z zastosowaniem metod CDC do wykrywania adenowirusa; Chlamydophila pneumoniae; koronawirusy 229E, HKU1, NL63 i OC43; ludzki metapneumowirus (HMPV); ludzki rinowirus; wirusy grypy A i B; Mycoplasma pneumoniae; wirus paragrypy typu 1, 2 i 3; i RSV (syncytial virus) .19,25,26 Testy serologiczne na obecność adenowirusów, HMPV, wirusów grypy A i B, wirusów paragrypy i RSV przeprowadzono na dostępnych próbkach osocza w fazie ostrej i surowicy w fazie rekonwalescencji (patrz Dodatek dodatkowy ) .27-32 Uzyskano również wyniki badań mikrobiologicznych, które przeprowadzono w celu opieki klinicznej, w tym badania na obecność grzybów lub prątków.
Wykrywanie patogenu
Ustalono, że bakteryjny patogen jest obecny, jeśli bakterie Gram-dodatnie lub Gram-ujemne (z wyjątkiem L
[hasła pokrewne: poradnia wad postawy, stomatolog kielce cennik, akademia dietetyki wrocław ]

Radiologiczne potwierdzenie i rozległe metody diagnostyczne zostały wykorzystane do określenia częstości występowania i przyczyn mikrobiologicznych zapalenia nabytego w społeczności wymagającego hospitalizacji wśród dorosłych osób w USA. Metody