Zarządzanie i redukcja niepewności w pojawiającej się pandemii grypy czesc 4

Ulepszenia te można wykorzystać do wspierania decydentów w zarządzaniu obecną pandemią. Jeśli jesienią zostaną wdrożone nowe systemy gromadzenia danych zdolne do redukcji kluczowych niepewności, współpraca międzynarodowa i międzysektorowa wykorzystująca wiedzę uniwersytetu i sektorów prywatnych musi zostać połączona z szybkim wzmocnieniem tradycyjnego, sponsorowanego przez rząd nadzoru. Społeczna komunikacja ryzyka i niepewności będzie krytyczna. Zasugerowano, że istniejące kryteria przejścia do fazy pandemii 6 Światowej Organizacji Zdrowia (ciągła transmisja w wielu regionach geograficznych) powinny zostać zmodyfikowane, tak aby uwzględniały ocenę, że populacja świata jest narażona na zwiększone ryzyko. Twierdzilibyśmy przeciwko temu, by w ten subiektywny sposób wiązać oceny zdolności transmisyjnej i surowości, co może zwiększyć zamieszanie, na które napotykają decydenci i opinia publiczna. Przeciwnie, globalny zasięg pandemii powinien być opisany obiektywnie i powinien być tylko jednym z czynników decydujących o sposobie reagowania.
W miarę dostosowywania naszych polityk łagodzących nadal będziemy musieli podejmować decyzje bez ostatecznego oszacowania dotkliwości. Na przykład decyzja o przejściu od produkcji szczepionki przeciwko grypie sezonowej do grypy pandemicznej będzie musiała zostać podjęta w ciągu następnego miesiąca lub dwóch. Podobnie, Stany Zjednoczone będą musiały wkrótce zdecydować, czy stosować szczepionki z adiuwantem, aby chronić więcej osób o danej ilości antygenu, chociaż takie szczepionki nie są obecnie licencjonowane w Stanach Zjednoczonych. Jak zawsze jednak głównymi przegranymi z opóźnień w podejmowaniu takich decyzji są prawdopodobnie kraje rozwijające się, które będą miały mniejszy dostęp do szczepionki, chociaż prawdopodobnie odczują największy kliniczny wpływ tego nowego wirusa pandemicznego.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Lipsitch zgłasza otrzymywanie opłat za konsultacje z rejestru Avian / Pandemic Flu (Outcome Sciences); Dr Cauchemez, doradztwo w zakresie opłat od Sanofi Pasteur MSD; i dr Ferguson, doradztwo w zakresie opłat od Serco; opłaty doradcze od Novartis, Roche i GlaxoSmithKline; i opłaty za wykłady od Roche. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp0904380) został opublikowany 27 maja 2009 r. I został ostatnio zaktualizowany 28 maja 2009 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Harvard School of Public Health, Boston (ML); Departament Medycyny Społecznej, Wydział Medycyny Li Ka Shing oraz Szkoła Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Hongkongu – oba w Hongkongu (SR); oraz Centrum Rady Badań Medycznych w zakresie analizy i modelowania epidemii, Departament Epidemiologii Chorób Zakaźnych, Imperial College London, Londyn (SC, ACG, NMF).

[patrz też: stomatolog kielce cennik, stomatologia estetyczna rzeszów, motylki pro ana blog ]

Powiązane tematy z artykułem: motylki pro ana blog stomatolog kielce cennik stomatologia estetyczna rzeszów