Laparoskopowa naprawa przepuklin pachwinowych

Przeglądając niniejszy CD-ROM poświęcony naprawie przepukliny laparoskopowej, faktycznie oceniamy, w jaki sposób nowe narzędzie dydaktyczne zajmuje się nowo opracowaną metodą terapeutyczną. Ten CD-ROM opracowany przez dr Rossera pozwala użytkownikowi wysłuchać krótkich wykładów na temat różnych aspektów naprawy przepukliny laparoskopowej, przeglądając odpowiednie diagramy i krótkie wideoklipy. Część interaktywnego programu prosi użytkownika o wskazanie ważnych punktów anatomicznych na obrazie wideo żywej osoby na ekranie lub wskazanie prawidłowej lokalizacji laparoskopowych trokarów na schemacie brzucha. Inne funkcje, takie jak wstępny test, pozwalają na mniej wyrafinowaną interakcję w postaci pytań wielokrotnego wyboru. Anatomiczne podstawy naprawy przepuklin laparoskopowych, będącej doskonałą częścią tego dysku CD-ROM, przenoszą użytkownika przez wszystkie ważne punkty orientacyjne i strefy zagrożenia. Program umożliwia użyteczne interakcje i wpaja bardzo dobre zrozumienie anatomii regionu przepuklin pachwinowych. Istnieje również obszerna sekcja poświęcona różnym komplikacjom procedury oraz sposobowi ich rozpoznawania i unikania wraz z imponującą kolekcją krótkich filmów ukazujących rzeczywiste komplikacje w czasie rzeczywistym.
To oprogramowanie całkowicie eliminuje kontrowersje dotyczące prawdziwych wskazań do naprawy przepukliny laparoskopowej. W wielu ośrodkach akademickich sukces tej procedury nie jest tak imponujący jak powodzenie cholecystektomii laparoskopowej i nadal jest uważany za procedurę eksperymentalną lub taką, która powinna być zarezerwowana dla wybranych przypadków, takich jak nawracająca przepuklina lub przepuklina obustronna u osoby dorosłej. . Autor nie prezentuje alternatyw dla stosowanych technik. Coraz więcej chirurgów wykonuje zabiegi za pomocą przedotrzewnowego, pozabrzyjkowego podejścia, unikając w ten sposób niektórych potencjalnych powikłań.
To oprogramowanie z dyskiem kompaktowym może być bardzo przydatne w początkowej instrukcji personelu medycznego na temat tej procedury, w tym jej anatomii i możliwych komplikacji. Chociaż nie może zastąpić praktycznego doświadczenia chirurgom, którzy pragną poznać procedurę, jest to jednak bardzo pouczające i przyjemne w użyciu.
Raphael Udassin, MD
Amir Szold, MD
Szpital Uniwersytecki Hadassah Mount Scopus, Jerozolima, Izrael

[hasła pokrewne: kalkulator gfr mdrd, rtg zebow, lecytyna w kosmetyce ]

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator gfr mdrd lecytyna w kosmetyce rtg zebow